A fővárosit is meghaladó volumenű vidéki fejlesztésekkel, ipari ingatlanokkal és prémium irodákkal szerepel a kiállítók között Magyarország a világ egyik legrangosabb ingatlanfejlesztési szakkiállításán, a 25. müncheni EXPO REAL-on október 4-6. között, ahol 75 országból, több mint 2000 kiállító és közel 40 000 döntéshozó jelenik meg. A Magyarország-Budapest-stand fókuszában a főváros mellett Debrecen, Kecskemét, Miskolc, Nagykanizsa és Szolnok fejlesztéseit, gazdasági környezetét is megismerhetik a magyarországi befektetési lehetőségek iránt érdeklődő nemzetközi befektetők. A Magyarország-Budapest-standot közösen alakította ki a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) és az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület (IFK), a fő kiállító a Liget Budapest Projekt, szakmai támogató a CBRE ingatlantanácsadó.
Szokás szerint idén ősszel is Münchenben gyűltek össze az európai ingatlanpiac legnagyobb szereplői. A PropertyEU beszámolója alapján az Expo Real ingatlanpiaci konferencia jó hangulatban telt, a háttérben azonban az elszálló infláció és a finanszírozás lassulása már előre jelzi a várható nehézségeket.
Ahhoz, hogy Budapest és a magyar nagyvárosok az e-kereskedelem térnyeréséből igazán profitálhassanak több tényező is szükséges. Ezek egyike mindenképpen a jól kiépített infrastruktúra, ami elősegíti az online vásárlókat is kiszolgáló, nagyobb, de valójában bármilyen iparágban tevékenykedő cégek idetelepülését és növekedését. Másfelől ezeknek a cégeknek óriási helyigényük is van a raktározás és az üzemi tevékenységek ellátása miatt, amiben jelenleg nem áll jól a magyar piac, elnézve az üresen álló ipari ingatlanállomány rendkívül alacsony, Budapest környékén például 2 százalékos szintjét. Az e-kereskedelem térnyerése számtalan új, egy adott csomóponthoz közeli raktárépületet igényel, nemcsak itthon, de az egész világon is, ami felértékeli az ipari ingatlanfejlesztések jelentőségét. A müncheni Expo Realon jártunk, ahol többek között a CTP ipari ingatlanfejlesztő képviselőit is megkérdeztük a magyar piacon látott lehetőségekről és tervekről.
Európa legjelentősebb ingatlanos eseményén járunk, a müncheni Expo Realon, ahol 2000 kiállító és körülbelül 40 ezer látógató gyűlik össze október 7. és 9. között. A rendezvény második napján a Budapest-standon többek között a vidéki nagyvárosok mutatták be a folyamatban lévő fejlesztéseiket, de Budapest legnépszerűbb befektetési területeiről is szó volt, köztük az iroda- és a szállodapiac kilátásairól.
A korábbi évekhez hasonlóan, Budapest idén is képviseltette magát Európa legnagyobb ingatlanos eseményén, a müncheni Expo Realon, ahol 75 országból több mint 2000 kiállító és közel 40 ezer döntéshozó gyűlik össze 2019. október 7-9. között. A kiállítás arra is jó alkalom, hogy az ingatlanpiac szakértői megvitassák többek között, hogy milyen fejlesztési és fejlődési lehetőségek állnak Budapest és Magyarország előtt.
Immáron 22. alkalommal rendezik meg Münchenben a világ egyik legnagyobb ingatlanfejlesztési kiállítását, az Expo Real-t, ahol 75 országból több mint 2000 kiállító és közel 40 ezer döntéshozó gyűlik össze 2019. október 7-9. között. A kiállítás arra is jó alkalom, hogy a magyarországi ingatlanfejlesztők megismertessék a hazai iroda-, lakás- és hotelfejlesztéseket a nemzetközi befektetőkkel.
Rekordot dönthetnek idén a magyarországi iroda-, lakás- és hotelfejlesztések, amelyeket a legjelentősebb magyar ingatlanfejlesztők a müncheni Expo Realon ismertetnek a nemzetközi befektetőkkel. A korábbi évekhez képest szembetűnő, hogy Budapest mellett egyre több vidéki helyszínen is indulnak fejlesztések, különösen az iroda és a hotel szegmensben.
Budapest is képviseltette magát Európa legnagyobb ingatlanos eseményén, a müncheni Expo Realon. A hazai kereskedelmiingatlan-piaccal foglalkozó beszélgetésen Szeneczey Balázs városfejlesztési főpolgármester-helyettes és Ésik Róbert a HIPA elnöke vett részt a kormányzati és intézményi oldalról, a szakmát pedig Noah M. Steinberg FRICS, az RICS Magyarország elnöke és a WING elnök-vezérigazgatója, Kovács Attila, a Horizon Development egyik tulajdonosa és ügyvezető partnere, és André Zücker a KGAL Investment Management ingatlan ügyvezetője képviselte.
Egyre népszerűbb Budapest a nemzetközi ingatlanbefektetők körében. Egyre több a befektetési tranzakció, egyre alacsonyabbak a hozamok és a német nyílt végű alapok is megjelentek a vevői oldalon. Tudósításunk Münchenből, az Expo Reálról.
Továbbra is Lengyelország a befektetők kedvence, azonban egyre többen beszélnek a lengyel ingatlanpiac túlfűtöttségéről és túlárazottságáról. Magyarországgal szemben továbbra is általános bizalmatlanság tapasztalható és elsősorban nem a piaci fundamentumokkal, hanem a politikai kiszámíthatatlansággal van bajuk a befektetőknek. Újdonság, hogy a régióban megjelentek tőkeerős görög befektetők, akik biztonságos piacok után kutatva menekítik ki a pénzüket Görögországból. Tudósítás az Expo Reálról, Münchenből.
Összegyűltek a viharfelhők.
Már 401 forint felett jár a dollár.
A GDP 37%-át a fővárosban termelik meg.
A lakáshitelezés 1300 milliárd forint felett zárta 2024-et.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?